Jesteś tutaj:  Start / biuletyn / Finanse Publiczne / BDO Finanse Publiczne nr 4 (72) 2017 / Budżet / Wykazywanie w sprawozdaniu Rb-N należności z tytułu podatku od towarów i usług

BDO Finanse Publiczne nr 4 (72) 2017

A   A   A

Wykazywanie w sprawozdaniu Rb-N należności z tytułu podatku od towarów i usług

(Źródło: RIO w Katowicach)

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach przekazała wójtowi Gminy Jasienica stanowisko resortu finansów dotyczące prawidłowego wykazywania w sprawozdaniu Rb-N należności z tytułu podatku od towarów i usług.

 

Departament Długu Publicznego Ministerstwa Finansów informuje w tym stanowisku, że zgodnie z § 12 ust. 4 Instrukcji sporządzania sprawozdań, stanowiącej załącznik nr 9 do rozporządzenia ministra finansów z 4 marca 2010 r. w sprawie sprawozdań jednostek sektora finansów publicznych w zakresie operacji finansowych do obliczenia wartości nominalnej należności stosuje się odpowiednio rozporządzenie wydane na podstawie art. 73 ust. 5 ustawy (obecnie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 10 marca 2010 r. w sprawie szczegółowego sposobu ustalania wartości zobowiązań zaliczanych do państwowego długu publicznego, długu Skarbu Państwa, wartości zobowiązań z tytułu poręczeń i gwarancji). Do wartości nominalnej należności nie należy doliczać odsetek, opłaty prolongacyjnej i innych należności ubocznych.

Więcej: http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=5970


<< powrót
ARCHIWUM

WYSZUKIWARKA

Wpisz poniżej szukane słowo lub frazę
wyszukiwarka zaawansowana
Biuletyn

Kategoria
Autor

Źródło

NASI PARTNERZY